Surowe mielone kakao nieodtłuszczone 100% - Yanachaga - Pizca del Mundo (125 g)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Pizca del Mundo
  • Dostępność: Jest: wysyłka 24 h Jest: wysyłka 24 h
  • szt.
  • 26,90 zł

Zmielone, ekologiczne, surowe, niealkalizowane, nieodtłuszczone ziarna kakao. Pyszne i zdrowe!

Surowe mielone kakao nieodtłuszczone 100%

Certyfikaty: Fairtrade, Organic
Waga: 125 g

Yanachaga to naturalne zmielone ziarna kakao prosto z Peru. Od polskiej marki Pizca del Mundo.

Jest to oryginalny dodatek do deserów, koktajli, czy napojów.

W składzie znajdziemy 100% ekologicznych, zmielonych ziaren kakao (surowe, niealkalizowane, nieodtłuszczone), a w nich zawartość naturalna tłuszczu kakaowego to min 50%.

Jak powstaje Yanachaga:

Ziarna, po wyjęciu z owoców kakaowca, fermentacji i suszeniu, są zamrażane do minus 60 stopni Celsjusza i następnie zmielone. Dzięki temu, że nie są prażone ani alkalizowane, zachowują swoje właściwości i charakterystyczny dla surowych ziaren kakao smak i jasny kolor. Nie są one także odtłuszczane, przez co zachowują cały naturalny zdrowy kakaowy tłuszcz, który nadaje napojom aksamitnej konsystencji. Duża zawartość tłuszczu powoduje, że przygotowywane kakako może być trudno rozmieszać - warto więc uzbroić się w blender:)

Yanachaga to ziarna kakaowca odmiany Criollo. Kakaowce te pochodzą z Ameryki Środkowej i Karaibów. Ich owoce są najpełniejsze w smaku, ale też najrzadsze, delikatne i trudne w uprawie. Przez to oczywiście najdroższe. Ziarna Satipo od Pizca del Mundo pochodzą ze spółdzielni Fair Trade Cooperativa Argaria Cafeterela "Satipo" w Peru. Kakaowce są tu uprawiane w całkowicie naturalny sposób w cieniu drzew, dzięki czemu ekosystem zbliżony jest do naturalnego. Ptaki gniazdujące w koronach drzew są naturalnym wrogiem wielu potencjalnych szkodników, co w oczywisty sposób sprzyja uprawom Criollo, które są z natury mało odporne na choroby. Kooperatywa Satipo od lat należy do systemu Fair Trade, dzięki czemu może finansować szkolenia i projekty edukacyjne dla swoich członków.

Certyfikacja ekologiczna: certyfikat rolnictwa ekologicznego UE.

Certyfikacja Fair for Life Fair Trade: IMO.

Otrzymane certyfikaty:

Zapisz

Zapisz