Coffee Circle

Coffee Circle

Spróbuj naszych bestsellerów:

Sidamo jeżeli lubisz klasyczny smak kawy,

Yirga Santos jeżeli potrzebujesz mocnego pobudzenia bez kwaśnego smaku

Yirgacheffe dla wielbicieli kwaskowatych kaw z chemexu lub drippa.

 

Coffee Circle to niemiecka palarnia, która powstała w 2010 roku. Coffee Circle oferuje kawę etiopską najwyższej jakości pochodzącą od bezpośrednich sprzedawców i sprzedawaną zgodnie z ideą uczciwego handlu. Celem Coffee Circle jest nie tylko sukces ekonomiczny, ale również działania o wymiarze społecznym.
Zespół Coffee Circle co roku wyjeżdża do Etiopii, gdzie odwiedza plantatorów kawy i wybiera najlepsze gatunki kawy ze żniw w danym roku. Poza tym utrzymuje również osobiste kontakty z plantatorami, dzięki czemu dysponuje wiedzą o aktualnych warunkach ich życia. Dzięki systemowi sprzedaży bezpośredniej Coffee Circle może zaoferować plantatorom lepsze ceny i w ten sposób przyczynić się do polepszenia standardu ich życia.

Z każdego sprzedanego kilograma kawy Coffee Circle 1 € przekazywane jest na rzecz projektów mających na celu ułatwienie dostępu do wody pitnej w rejonach, gdzie uprawia się kawę.

W ten sposób każda filiżanka kawy pomaga poprawić warunki życia w Etiopii. I co ważne - ta pomoc naprawdę dobrze smakuje!

Więcej o palarni przeczytasz w naszym artykule: Dzięki Coffee Circle pijesz i pomagasz. Polecamy kawę i artykuł :)