Kawa ziarnista Le Piantagioni del Caffe - Brazil Cachoeira Da Grama 250g

  • szt.
  • 39,90 zł
  • Niedostępny

Kawa ziarnista Brazil Cachoeira Da Grama

Typ: W ziarnach
Czego potrzebujesz?: łagodniejszego pobudzenia
Jaki smak lubisz?: tradycyjny - kawa ma smakować jak kawa
Stopień palenia: Ciemny
Opakowanie: 250 g
Pochodzenie: Brazylia
Palarnia: Włochy
Skład (Arabica/Robusta): 100% Arabica
Certyfikaty: CSC
Najlepsze cechy: certyfikowana

Szukasz kawy do kawiarki? Bingo!

W kawiarce otrzymasz z tych ziaren klasykę w najlepszym wydaniu. Zero kwasowości, dużo orzechów. Idealna do śniadania i jako pierwsza kawa.

Brazylijska kawa zazwyczaj charakteryzuje się słodkimi i czekoladowymi smakami z wyczuwalną orzechową nutą. I dokładnie to wyczujesz w tej kawie. Jest dość mocno palona (zatem idealna do przygotowania espresso), ale poddana takiej metodzie obróbki, że goryczka charakterystyczna dla mocniejszych kaw jest tu prawie niewyczuwalna. No i kolejny plus – mocna w smaku, ale ma stosunkowo niewielką zawartość kofeiny. Możesz sobie pozwolić na wypicie filiżanki po pracy.

Brazylia Cachoeira da Grama od Le Piantagioni del Caffe to kawa, która kojarzy się z typowym włoskim espresso, ale nie ma w sobie przepalonej goryczy. Zamiast niej pojawiają się nuty świeżego orzecha włoskiego oraz prażonych migdałów. To właśnie te smaki i aromaty są obok czekolady najbardziej wyczuwalne w filiżance kawy zrobionej w ekspresie lub kawiarce. 

Kraj pochodzenia ziarna: Brazylia
Regon: Vale da Grama, Minas Gerais 
Farma: Cachoeira da Gama
Metoda obróbki: Myta (Washed)
Odmiana: Yellow Bourbon, Red Catuai
Wysokość upraw: 1100 - 1250 m n.p.m.

Jest to kawa certyfikowana przez "CSC ® - Certified Speciality Coffee Association of Italy" - wszystkie opakowania są opatrzone etykietą z numerem i hologramem świadczącym o wysokiej jakości.