Kawiarka G.A.T. Kiss Me zielona 6 filiżanek

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: G.A.T.
  • Dostępność: Jest: wysyłka 24 h Jest: wysyłka 24 h
  • szt.
  • 136,90 zł

Kawiarka (kafetiera, moka) to jedno z najbardziej rozpowszechnionych urządzeń do parzenia kawy w domu, dzięki któremu uzyskamy napar zbliżony do espresso z najlepszych włoskich kawiarni.

Kolor: Biały
Pojemność: 6tz - 300 ml
Tworzywo: Aluminium
Płyty indukcyjne: nie

Kiss Me firmy G.A.T. to klasyczna włoska kawiarka z elementami nowoczesności. Aluminiowy korpus w kolorze kremowym został połączony z kolorowymi dodatkami - uchwytem i rączką. Ożywi wnętrze kuchni i sprawi, że kawowy rytuał będzie jeszcze przyjemniejszy.

Kiss Me 6tz służy do jednoczesnego zaparzenia 6 filiżanek espresso (po ok. 50ml). Pojemność całkowita to 300ml.

Kawiarka (kafetiera, moka) to jedno z najbardziej rozpowszechnionych urządzeń do parzenia kawy w domu, dzięki któremu uzyskamy napar zbliżony do espresso z najlepszych włoskich kawiarni.

Trochę historii:

Słynny dzbanek do parzenia kawy został wynaleziony przez Włocha Alfonso Bialettiego w 1933 roku. Pierwszy model zbudowany był z aluminium. Dziś kupimy także wersje ze stali szlachetnej. Kawiarki mają różną wielkość, kolory i kształty. Są przystosowane do kuchenek gazowych, elektrycznych, płyt ceramicznych i indukcyjnych, są także modele elektryczne – można je zabrać w podróż i nie przejmować się, że nie mamy dostępu do kuchenki. Duża wygoda.

Kawiarka włoska służy do przygotowania mocnej kawy bez fusów, którą kawosze określają mianem mokka. Urządzenie jest proste w obsłudze, a przy tym szybkie i wygodne. Czego jeszcze trzeba, żeby dobrze zacząć dzień? :)

Konstrukcja i sposób działania:

Prosta budowa: pojemnik na wodę, sitkowaty lejek, górny korpus z dzióbkiem. Do tego gumowa uszczelka i rączka z bakelitu.

Do okrągłego sitka wsypujemy do pełna średnio zmieloną kawę. Nie ugniatamy jej, nie ubijamy. Wygładzamy lekko powierzchnię, aby pozbyć się nadmiaru kawy i drobinek z brzegów sitka.

Do dolnej części kafetiery wlewamy wodę. Zawsze poniżej poziomu małego zaworka bezpieczeństwa, przez który wydostawać się będzie później para pod ciśnieniem. Nakładamy sitko z kawą, górną część i całość skręcamy. Czajniczek stawiamy na wolnym ogniu. Podgrzewana woda się gotuje, zamienia w parę wodną i pod ciśnieniem przedostaje się do zbiorniczka górnego przy okazji filtrując kawę umieszczoną w sitku. Należy zdjąć kawiarkę z ognia gdy tylko zacznie ona wyraźnie syczeć. Rozlewamy kawę do filiżanek. I gotowe:)

Użytkowanie:

G.A.T. Kiss Me może być używana na kuchenkach gazowych oraz elektrycznych. Produkt należy ustawiać tak, aby rączka znajdowała się poza zasięgiem źródła ciepła.

Kawiarkę należy myć ręcznie, bez użycia detergentów. Nie nadaje się do mycia w zmywarce.

O producencie słów kilka:

G.A.T. to włoska firma założona w 1986 roku, specjalizująca się w produkcji kawiarek i akcesoriów do parzenia kawy.

Kolekcja G.A.T. składa się z ponad 60 różnych rodzajów kawiarek, w różnych rozmiarach, o różnej konstrukcji i wykonanych z różnych materiałów. Tak bogaty wybór sprawia, że każdy znajdzie produkt dla siebie.

  • Kolor kawiarki: kremowy
  • Kolor rączki i uchwytu: zielony
  • Średnica podstawy: 10,2 cm
  • Wysokość całkowita: 22,5 cm
  • Waga ok.: 0,726 kg