Porcelanowy Drip Aerolatte 2 - biały

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aerolatte
  • Dostępność: Zapytaj o dostępność Zapytaj o dostępność
  • szt.
  • Cena netto: 28,37 zł 34,90 zł
  • Niedostępny

Klasyczny, biały dripper angielskiej firmy Aerolatte wykonany z wysokiej jakości porcelany. Niewielkie urządzenie do przelewowego zaparzania kawy.

Kolor: Biały
Tworzywo: Porcelana
Wielkość dripa: Średni

Drip Aerolatte 2 jest przeznaczony do jednorazowego zaparzenia 300 - 500 ml kawy, czyli kilku porcji kawy. Ceramiczny lejek dłużej zatrzymuje ciepło, aby zapewnić stałą temperaturę w całym cyklu parzenia.

Klasyczny drip udowadnia, że aby zaparzyć idealną kawę nie potrzebujemy skomplikowanych urządzeń. Jest to doskonały wybór dla wszystkich rozpoczynających przygodę z alternatywnymi metodami parzenia kawy. W prosty sposób przygotujesz aromatyczną kawę bezpośrednio w swoim ulubionym kubku.
Ta metoda zaparzania kawy szczególnie polecana jest do kaw jednorodnych. Uzyskany z nich napar jest łagodny i czysty w smaku, a kolor bursztynowo-herbaciany.

Drip oferowany przez angielską firmę Aerolatte wykonany jest z solidnej porcelany w białym kolorze.

Konstrukcja i sposób działania:

Do przygotowania kawy potrzebować będziesz: kawę (najlepiej świeżo mieloną), papierowy filtr, kubek (bądź serwer).

Zagotuj wodę, odczekaj chwilę. Ustaw drip na dzbanku i umieść w nim filtr. Przelej filtr gorącą wodą i wylej ją (unikniesz papierowego posmaku i ogrzejesz drip i dzbanek). Zmielone średnio grubo ziarna wsyp do filtra (6 g na 100 ml wody). Zalej kawę wodą (niewiele ponad powierzchnię kawy). Odczekaj chwilę. Następnie kolistymi ruchami powoli wlewaj resztę wody. Jeżeli jest jej dużo możesz robić przerwy, by zdążyła spłynąć do dzbanka. Proces parzenia powinien trwać 2-3 minuty.

Proste, prawda?:) Teraz pozostaje już tylko rozlać kawę do kubków. Najlepiej smakuje lekko wystudzona - po kilku minutach od zaparzenia! Smacznego!:)

Po użyciu wystarczy usunąć filtr i umyć drip pod bieżącą wodą lub w zmywarce. Szybko i wygodnie.

Nie zapomnij o filtrach:) Do tego modelu pasują filtry Hario V60-02. Sprzedawane są osobno, oczywiście w cafeport.pl.

Dripper do kawy Aerolatte może być stawiany na naczynia o średnicy od ok. 6 cm do ok. 10 cm. Dolna część drippera jest tak wyprofilowana, aby dripper nie zsunął się z naczynia, na którym stoi.

  • Wysokość: 9 cm,
  • Średnica lejka u góry: 11 cm

Przeczytaj naszą instrukcję, jak prosto zaparzać kawę za pomocą dripa

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz