Kawiarka z porcelanowym dzbankiem Aerolatte czarna 4 filiżanki

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Aerolatte
 • Dostępność: Zapytaj o dostępność Zapytaj o dostępność
 • szt.
 • Cena katalogowa: 119,90 zł
 • (Cena katalogowa: 97,48 zł)
 • Rabat: -29,97 zł (25 %)
 • (Rabat: -24,37 zł (25 %))
 • Cena netto: 73,11 zł 89,93 zł
 • Niedostępny

Kawiarka (kafetiera, moka) to jedno z najbardziej rozpowszechnionych urządzeń do parzenia kawy w domu, dzięki któremu w kilka minut uzyskamy napar zbliżony do espresso z najlepszych włoskich kawiarni.

Kolor: Czarny
Pojemność: 4tz - 200 ml
Tworzywo: Aluminium, Ceramiczna
Płyty indukcyjne: nie

Kawiarka z porcelanowym dzbankiem angielskiej firmy Aerolatte.

W tym modelu zaparzymy jednorazowo około 250 ml naparu, czyli 4-5 filiżanek espresso.

Jest to bardzo oryginalne połączenie klasycznej aluminiowej kawiarki z piękną, prostą porcelaną. Aluminiowa stopa kawiarki w kolorze czarnym, dzbanek to biała porcelana.

Aerolatte stworzyło wyjątkową kawiarkę, która jest jednocześnie eleganckim dzbankiem. Napar, po zaparzeniu w dolnym zbiorniku, przepływa zewnętrzną rurką do dzbanuszka z białej porcelany. Kawiarkę zostawiamy na kuchence, a dzbanek zabieramy ze sobą do stołu i bezpośrednio z niego serwujemy kawę naszym gościom. Prawda, że wygodne?

Trochę historii:

Słynny dzbanek do parzenia kawy został wynaleziony przez Włocha Alfonso Bialettiego w 1933 roku. Pierwszy model zbudowany był z aluminium. Dziś kupimy także wersje ze stali szlachetnej. Kawiarki mają różną wielkość, kolory i kształty. Są przystosowane do kuchenek gazowych, elektrycznych, płyt ceramicznych i indukcyjnych, są także modele elektryczne – można je zabrać w podróż i nie przejmować się, że nie mamy dostępu do kuchenki. Duża wygoda.

Kawiarka włoska służy do przygotowania mocnej kawy bez fusów, którą kawosze określają mianem mokka. Urządzenie jest proste w obsłudze, a przy tym szybkie i wygodne. Czego jeszcze trzeba, żeby dobrze zacząć dzień? :)

Sposób działania:

Do okrągłego sitka wsypujemy do pełna średnio zmieloną kawę i lekko ją ugniatamy. Wygładzamy powierzchnię, aby pozbyć się nadmiaru kawy i drobinek z brzegów sitka.

Do dolnej części kafetiery wlewamy wodę. Zawsze poniżej poziomu małego zaworka bezpieczeństwa, przez który wydostawać się będzie później para pod ciśnieniem. Nakładamy sitko z kawą, górną część i całość skręcamy. Czajniczek stawiamy na wolnym ogniu. Podgrzewana woda się gotuje i filtrując kawę umieszczoną w sitku, przepływa w postaci naparu do górnego porcelanowego dzbanka przez rurkę umiejscowioną pośrodku.

W trakcie procesu parzenia pokrywka dzbanka powinna być otwarta, abyśmy mogli kontrolować jego przebieg. Należy zdjąć kawiarkę z ognia, kiedy z rurki nie płynie już kawa, a wydobywa się para. Proces parzenia został zakończony. Nakładamy porcelanową pokrywkę kawiarki i rozlewamy kawę do filiżanek. Gotowe:)

Użytkowanie:

Kawiarka Aerolatte może być używana na kuchenkach gazowych oraz elektrycznych. (nie jest odpowiednia na płyty indukcyjne!) Produkt należy ustawiać tak, aby rączka znajdowała się poza zasięgiem źródła ciepła.

Kawiarkę należy myć ręcznie, bez użycia detergentów. Nadaje się wprawdzie do mycia w zmywarce, jednak może to skrócić jej żywotność, zwłaszcza gumowej uszczelki.

O producencie słów kilka:

Firma Aerolatte, to znany angielski producent akcesoriów do kawy i do herbaty. Początkowo firma Aerolatte specjalizowała się w produkcji ręcznych, elektrycznych spieniaczy do mleka. Z czasem poszerzyła znacząco swoją ofertę wchodząc szerzej na rynek specjalistycznych akcesoriów do kawy i do herbaty. W jej ofercie wyróżnia się aluminiowa kawiarka z porcelanowym dzbanuszkiem. Starannie wykonana i oryginalna w swoim rozwiązaniu kawiarka pozytywnie wyróżnia się na tle kawiarek dostępnych na naszym rynku.

 • Szerokość: 10 cm
 • Wysokość całkowita: 23 cm
 • Średnica dna kawiarki: 9 cm
 • Wymiary porcelanowego dzbanka: 11cm x 9cm